Aziz Yıldırım resmen açıkladı! Mourinho, İstanbul’a geliyor

Fenerbahçe’de seçim öncesi hareketlilik başladı. Sarı-lacivertli kulübün başkan adaylarından Aziz Yıldırım daha önce birçok kez yaptığı açıklamalarda dünyaca ünlü Portekizli teknik direktör Jose Mourinho ile görüştüklerini ve Londra’da yüz yüze görüşeceklerini ifade etmişti.

Aziz Yıldırım, Londra’da yüz yüze görüşme yapmayı planladığı Jose Mourinho’yu gelecek hafta İstanbul’a getireceğini açıkladı. İşte detaylar…

MOURINHO, İSTANBUL’A GELİYOR

Fenerbahçe başkan adaylarından Aziz Yıldırım, Ankara’da üyelerle yaptığı görüşmede “Mourinho ile haftasonu görüşeceğiz. Aramızda henüz bir anlaşma yok ama bir problem de yok. Anlaşabilirsek gelecek hafta Mourinho’yu İstanbul’a getireceğim.” dedi. 

AZİZ YILDIRIM: MOURINHO İMZAYI ATTI

Fenerbahçe başkan adaylarından Aziz Yıldırım, “Mourinho olmazsa Aykut Kocaman ile çalışır mısınız?” sorusuna “Jose Mourinho imzayı attı, gelmeme durumu yok.” cevabını verdi.

LODNRA’DA YÜZ YÜZE GÖRÜŞME OLACAK

Aziz Yıldırım, Şampiyonlar Ligi finalinin oynanacağı 1 Haziran tarihinde Londra’ya gideceğini ve Jose Mourinho ile yüz yüze görüşeceklerini açıklamıştı.

Aziz Yıldırım, dün bazı basın yayın organlarında Mourinho ile Londra’da görüşmeyeceği yönündeki haberleri yalanlayarak Portekizli teknik adamla görüşeceğini açıklamıştı.

Aziz Yıldırım’ın açıklamasında şu ifadeler yer almıştı:

“Bugün sosyal medyada yayılan, Londra’ya gitmeyeceğim yönündeki haberler yalandır.

Kongre üyelerimiz ve taraftarlarımızla yaptığım toplantılarda da belirttiğim gibi, cumartesi günü Londra’ya gideceğim ve Şampiyonlar Ligi Finali’ni izleyeceğim. Yine konuşmalarımda ifade ettiğim gibi, Jose Mourinho ile yüzyüze görüşeceğim.

Benim ifadelerim dışında, servis edilen manipülatif haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederim.”

KARİYERİ KUPALARLA DOLU

Teknik direktörlük kariyerine ülkesinin takımlarından Benfica’da başlayan Jose Mourinho, asıl çıkışını Porto’da yakaladı. 2003-2004 sezonunda Porto ile Şampiyonlar Ligi’ni kazanan Mourinho bir sonraki sezon büyük başarılara imza atacağı Chelsea’nin başına geçti. Mourinho, Inter, Real Madrid, Tottenham ve Roma gibi Avrupa devlerinde görev yaptı.

Dünyanın en çok kupa kazanan teknik direktörleri arasında yer alan Jose Mourinho, 2 Şampiyonlar Ligi, 3 Premier Lig, 2 İtalya Serie A, 1 İspanya La Liga 2 UEFA Avrupa Ligi, 1 UEFA Avrupa Konferans Ligi 4 İngiltere Kupası, 1 İtalya Kupası, 1 İspanya Kupası, 1 İspanya Süper Kupası, 2 İngiltere Süper Kupası, 1 İtalya Süper Kupası, 2 Portekiz Ligi şampiyonluğu, 1 Portekiz Kupası ve 1 Portekiz Süper Kupası şampiyonlukları yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir